KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15539379
nr 1553 9379
David Wallin
(1876-1957), Sverige
Oljemålning, "Solbad i granskogen", 1917. Signerad. Olja på pannå, 52x38 cm, yttermått inklusive ram: 66x52 cm
David Wallin, född 1876, död 1957 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 31 juli 2023
kl 20:29:49
700 kr
1.300 kr
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
1.400 kr
1.500 kr
1.700 kr
1.800 kr (Budbetjänt)
2.000 kr
David Wallin
Läs mer om David Wallin